INFORMACE O PROJEKTU774 475 767petr.toman@bcas.cz
INFORMACE O PRODEJI608 021 282michael.toman@bcas.cz

Lokalita

Resort Buková hora se nalézá v mírně svažitém terénu, v jižním sektoru obce Červená Voda, části Mlýnický Dvůr. S prodávanými parcelami bezprostředně sousedí vyhlášený Skipark Červená Voda, který je součástí Skiresortu Buková hora. Při severozápadní a západní hranici území se rozprostírá vzrostlá zeleň – ochranné pásmo lesa, a další významnou část pokrývají trvale zatravněné zemědělské plochy či zemědělská orná půda. Funkčně je zde počítáno s objekty rodinných domů ve formě rekreačních chalup a s objekty pro veřejné ubytování, citlivě zasazenými do přírodního rámce zdejšího území. Budoucí bydlení bude možné charakterizovat jako bydlení v přírodě s výjimečně kvalitním životním prostředím.

O OBCI ČERVENÁ VODA

Obec Červená Voda leží na severovýchodě okresu Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Rozkládá se po obou stranách česko-moravské hranice, u hranic s okresem Šumperk, v nejjižnějším údolí Kladské kotliny zvaném Kralická brázda. K obci byly postupně připojeny původně samostatné obce Šanov, Bílá Voda, Moravský Karlov, Mlýnický Dvůr, Mlýnice, Dolní a Horní Orlice. Nyní má Červená Voda cca 3 000 obyvatel. Je zde základní občanská vybavenost včetně MŠ a ZŠ Červená Voda, obchodů, restauračních a ubytovacích zařízení. V areálu bývalé nemocnice je dnes ambulantní služba a rehabilitace. Lékárna se nachází v centru obce. Obec má zdravotní středisko, domov důchodců, pobočku České pošty, obecní knihovnu i společenský sál.

TURISTICKÉ CÍLE V OKOLÍ

Červená Voda je svou polohou strategickým výchozím místem za mnoha turistickými cíli v okolí. Kromě Bukové hory jde o další dva přírodní parky Králický Sněžník a Jeřáb či například velmi oblíbené hory Praděd a Šerák v Hrubém Jeseníku. V blízkém okolí Červené Vody se nacházejí čtyři rozhledny s úchvatnými výhledy do kraje i skvostným okolím vhodným pro pěší i cyklisty. Nejstarší je rozhledna Suchý Vrch s výhledem na Jeseníky, Ústeckoorlicko či Orlické hory. Rozhledna na Křížové hoře se stala dominantou Červené Vody a nabízí výhled na masiv Králického Sněžníku i hornatý kraj kolem Červené Vody. Ocelová rozhledna Val umožňuje ucelený pohled na hřeben Suchého vrchu a Bukové hory či masiv Králického Sněžníku a Jeseníky. Z nejmladší rozhledny Klepý je kromě polského pohraničí a Orlických hor za dobrých podmínek vidět i do Krkonoš. Za mimořádně atraktivní považují turisté ojedinělou Stezku v oblacích, plnou zážitkových tras, které dokážou provést návštěvníky výšinami, kde běžně létají jen ptáci.

galerie galeriegalerie galeriegaleriegalerie galeriegaleriegaleriegalerie galeriegaleriegaleriegaleriegalerie galeriegaleriegaleriegaleriegaleriegalerie galeriegaleriegaleriegaleriegaleriegaleriegalerie galeriegaleriegaleriegaleriegaleriegaleriegaleriegalerie
 

Žijte, relaxujte a vydělávejte! Volné pozemky přímo u sjezdovky...

 

DOPRAVA

Dopravně je Červená Voda napojena na lokální železniční trať 024 Dolní Lipka – Štíty s pěti zastávkami v jednotlivých částech obce, má autobusové spojení včetně několika dálkových spojů. Resort Buková hora, v jižním sektoru obce Červená Voda, je dostupný účelovou komunikací napojenou na celostátně důležitou křižovatku silnice č. 11 (Praha – Ostrava) a č. 43 (Brno – Kladsko). Z místa je dobré spojení do okolních velkých měst Ústí nad Orlicí, Letohrad, Žamberk a další.

 
nahoru